Відбувся табір «Козацька слобода» Січеславського крайового Родового Вогнища Рідної Православної Віри

«Сковородинівка, що на Харківщині, відома світові як місце, де творив та знайшов свій останній притулок велет слов’янської філософської думки, мандрівний син українського козака Сави - Григорій Сковорода. Тут все особливе: і природа, і люди, і науковці музею, безмежно закохані в Г.Сковороду. Всюди витає дух лицаря святої борні, що пішов у Інший світ, промовивши: «Мір ловіл мєня, но нє поймал».

Тож кличемо усіх, хто бажає утвердити та зміцнити дух свій, взяти мужності і знань, підготуватись до величної справи творення Держави Роду.

"Рушаймо на Слобожанщину!"Такими словами Громада Рідної Православної Віри «Світло Рода» запросила на козацьке таборування усіх бажаючих навчитися справжньому спілкуванню з Природою, вмінню виживати та захищати себе в будь-яких екстремальних умовах.

Мета заходу - утвердження духовної єдності православних рідновірів, виховання молоді на патріотичних звичаях Руського козацтва.

9 серпня 2009р. о десятій годині ранку Воєвода Січеславського краю Мудрослав урочисто відкрив табір, для участі в якому прибули представники із Дніпропетровська, Донецька, Алчевська, Стаханова та Харкова і Харківської області. Протягом дня в таборі працювала знімальна група телеканалу «Фора».

Після коротких урочистостей і підняття державного прапору був проведений величний обряд Недільного Православлення, що більше тисячи років зберігався родами відаючих і дійшов до нас, зокрема, текстами славнів «Вересової книги» та інших пам’яток. Під час цього обряду відбувається очищення, оздоровлення та вдосконалення Душі, Духа і Тіла людей, ладування подій їхнього життя, життя Держави і Землі-Матінки загалом.

Після обряду відбулася братчина – спільне споживання освяченої жерцями їжі. Короткий відпочинок – і почалася цікава екскурсія по Національному літературно-меморіальному музею Г.С.Сковороди. Подорож по музею, територія якого сягає 19 га, закінчилась біля могили світоча слов’янської філософської думки Г.С.Сковороди вшануванням його пам’яті.

Далі – цікаві знайомства, спілкування, адже зібрались духовно поєднані люди, які до цього спілкувались тільки по телефону та через Інтернет.

Протягом п’яти днів таборування учасники навчалися основам бойового мистецтва «Триглав» під керівництвом воєводи Київського крайового РВ РПВ Ратмира. Осавул Боян досить успішно навчав чоловіків, і жінок стріляти з лука, метати ножі. З задоволенням всі збиралися на уроки Рідної Православної Віри отця Ладомира, на заняття з нумерології пані Вишеслави, з вишивки – пані Оріяни. Біля ватри щодня лунали українські рідновірські пісні, розучені під керівництвом о.Вірослава.

В останній день таборування всі з радістю зустрічали дорогих гостей – жерців Твердислава та Божену, які провели заняття з Родоладу.

Чарівний ліс з грибами, загадковий став «Панські штани», в якому плескалась риба, дозволяючи майже доторкатися до себе руками та щедрий яблуневий сковородинівський сад надовго залишатимуться у пам’ті усіх, хто знайшов можливість взяти участь в цьому козацькому таборі.


01 06 2009 - 23:07
----------------------------------------------------------------------