Свято

Живин День (Ярилиця, Зозулин Великдень)

Запрошуємо харків’ян і гостей міста 02 травня 2018 р. на 10.00 до Лісопарку на Капище Дажбога на святкування Дня Живи.
Довідки за тел. 066 38 48 787, 098 203 80 18 – Вишеслава.На сороковий день після Великодня вшановується Богиня Жива, яку ще подекуди звуть Ярилицею бо вона пробуджує яру силу житття в усьому, що має дущу і Дух Божий. Навіть якби на святій землі Русі-України взимку не наставали холоди, дерева та рослини все одно завмирали б через те, що Жива мало перебуває в Яві. Дажбог-Сонце, як провідник Світла Рода Всевишнього (Живи), мало часу перебуває над небосхилом і Богиня життя не встигає народити живицю в рослинах. Жива – це втілення Лади-Матінки, вона опікується зціленням та здоров’ям усього сущого.
Відичне Православ’я навчає, що Жива є одним з першопроявів Лади-Матінки, однією з трьох найстарших Богинь-Доньок, якими є також Дана (вода) та Макоша (земля). Жива сходить до людей як життєнароджуюче Світло Рода Всевишнього. Вона присутня в усьому, що живе, але не тільки в тому, що дихає. Коли Матінка Жива покидає якусь душу, її місце займає Богиня Мара, і в тіло приходить смерть.
З другого травня в степовій та лісостеповій зоні Руси з’являються перші плоди, на полях рясніють сходи. Тому це свято в нашому хліборобському народі відзначалось із вшануванням польових сходів, бо від них залежало життя, виживання русинів. Його проводять біля засіяного поля чи власної присадибної ділянки, яка вже також має сходи.
Цей день є одним з найсприятливіших для посвяти в духовний чин та ім’янаречень, бо природний потік Живи посилюється через народження перших плодів та численні славби, які здійснюють православні рідновіри.27 04 2018 - 21:21
----------------------------------------------------------------------