Свято

14 квітня 2019, неділя. Рахманський Великдень

Шановні харків’яни та гості нашого міста!


Запрошуємо Вас на свято Рахманський Великдень, яке відбудеться 14 квітня 2019 року, збори на 9-30, початок о 10.00.


Місце проведення – Журавлівський гідропарк, нижня частина острова (після переходу через міст пройти прямо та ПЕРЕД другим мостом повернути праворуч і пройти майже до кінця острова). Проїзд по вул. Шевченка від М.Київська до зуп. "Гідропарк".Довідки за тел. 066 38 48 787, 098 203 80 18 – Вишеслава.


Рахманський Великдень – це середина між Великоднем і Трійцею (7 шестиденних тижнів складає 42 дні, а половина триває 21 день). На схемі восьмикутної зірки 15 квітня припадає на вершину і вказує на схід, там де народжується Сонце і знаходиться Рай слов'янський. Аналогічні свята річного циклу: 15 липня – Білобог, Вітрогон, 15 жовтня – Болотиха, 15 січня – Чорнобог, Отдання.


У рахманів немає літочислення, адже живуть вони в позачасовому просторі. Тому, аби знати, коли треба святкувати Великдень, земні люди, їх нащадки, викидають у річку шкаралупи з яєць-крашанок, приказуючи:
— Плиньте, плиньте, в рахманські краї і сповістіть рахманам про їхній Великдень!


Сучасникам назва ця не вельми знана. А поза тим наші пращури свято вірили, що на тому кінці світу (в одних випадках це рай, тобто земля блаженних на острові, в інших — якесь підземне царство) живуть дивні люди на ймення рахмани. Коли ці шкаралупи припливуть до рахманів, – а це відбувається на Переполовення (Праву чи Переплавну середу), – тоді праведники і дізнаються, що прийшов Великдень.

Доки шкаралупи пливуть до рахманів, кожна перетворюється на яйце. Одного яйця, яке вони їдять протягом року, вистачає двадцятьом праведникам.


На Рахманський Великдень годиться обливатися водою, щоб не пристали мерці, бо вони її бояться. В цей день люди не працюють.

Отже, рахмани – це пращури. Люди ті благочестиві, живуть своїм, відмінним од землян, життям, що може бути прикладом для всіх нас. Звідси й прислів'я: "Постимо, як рахмани" – себто доброчистиво і шляхетно. А саме такими й уявляють нащадки своїх далеких пращурів.


Інформація: 066 384 87 87, 098 203 80 18 – Вишеслава
08 04 2019 - 15:31
----------------------------------------------------------------------