Свято

1 травня 2019 р. Свято Живи (Ярилиця. Зозулів Великдень)

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у слав’янському обряді 1 травня, яке відбудеться на Капищі Дажбога у лісопарку о 10.00


Довідки за тел. 066 38 48 787, 098 203 80 18 – Вишеслава.
На сороковий день після заходу Божича та Різдва Ярила вшановується Богиня Жива, яку ще подекуди зовуть Ярилицею через те, що вона пробуджує яру силу життя в усьому, що має душу й Божий Дух. Жива – це втілення Лади Матінки, вона опікується зціленням та здоров’ям усього сущого.

На початку травня в лісостеповій та степовій зонах Руси-України вже рясніють сходи. Тому це свято в нашому хліборобському народі відзначалось із вшануванням польових сходів, бо від них залежало життя. Його проводять біля засіяного поля чи власної присадибної ділянки, яка уже має сходи.

Обряд освячення сходів та уславлення Матінки Живи розпочинається божою ходою (обходом ниви) зі східної сторони посолонь. З чотирьох кінців поля (городу) почергово розпалюються святкові вогнища, що мають посилити потік Світла Рода Всевишнього, проявленого в ликові Живи, в господаря та його родині. Ниву обходять з дівчиною, рядженою Живою (одяг багато прикрашений рослинністю, фруктами). В руках у дівчини вирізьблена з дерева зозуля, - пташиний символ Живи-Живиці. Зозуля кує людині роки життя. Тому в Живин день просять зозулю накувати многі літа.


Проведення обряду на капищі забезпечує посиленняя потоку Живи на поля і сади нашого краю, сприяє захисту всього живого від заморозків та посухи.

29 04 2019 - 01:07
----------------------------------------------------------------------