Свято

ВЕСНЯНІ ДІДИ. ТРОЯН - 12 травня 2019 р

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у слав’янському обряді 12 травня, який відбудеться на Капищі Дажбога у Харківському лісопарку о 10.00Довідки за тел. 066 38 48 787, 098 203 80 18 – Вишеслава.
Суть свята - поминання Предків, славних Пращурів. Рід Православний єдиний у трьох світах Прави, Яви і Нави. Обрядове поминання Предків забезпечує їх вивищення до найсвітлішого, святого життя у Праві. Душа, яка опікується іншими душами, є найправеднішою та наймилішою для Рода Всевишнього, завдяки цьому вона сама стає більш чистою та святою і швидше прямує у колороді до вічного життя Прави.

Одним з проявів високого духовного рівня народу є його ставлення до померлих Предків. Шанобливе ставлення до Предків і померлих взагалі є запорукою правильного, звичаєвого виховання молодого покоління. Культ Предків береже невидиму золоту нитку, що єднає минуле, сучасне й майбутнє. У Слав’янському календарі є кілька дат, пов’язаних з всенародним вшануванням усіх померлих. Одне з таких великих свят – Весняні Діди.

Головна суть свята – це обрядове закликання родичами своїх Прабатьків втілитися в дітях, які будуть зачаті на Купала. Адже саме через 40 днів відбудеться велике свято шлюбу Сонця (Дажбога) і Води (Дани), а одночасно і Онуків Дажбожих. Бо се велить нам Сварог: “Дажбог буде Отець ваш. Того мусите слухатись, і той вам скаже, що маєте діяти; і як мовить, так і творіть” (Велесова книга, дощ. 25). Тому і діємо як наш дідо небесний, як він каже. Праведні душі, які не були покликані на нове народження, возносяться назад у Сваргу Синю, тому це свято ще називають Вознесіння.

Православні рідновіри разом із святом Предків вшановують Бога Трояна. Він є уособленим втіленням Великого Триглава, Бог-хранитель Трисвіття (Прави, Яви, Нави). Троян несе в собі могутню силу, осукупнює снагу усіх трьох світів, тому його вшановують як Бога-опікуна витязів, який дарує їм сили до перемоги. Як Бог, що несе снагу усіх станів Всесвіття (творення, збереження, руйнування), Троян ототожнюється з корінням Дерева Роду; на кумирі Світовита він зображений в нижньому ярусі. Себто Троян, як зерно, несе в собі потенційні сили усіх світів і в їх розгортанні проявляє себе.

Бог Троян належить до сонму трисвітлих Вишніх Богів, в особі якого пізнаються сили Богів-опікунів Прави, Яви та Нави – Сварога, Дажбога та Велеса. Тому різні Слав’янські племена в часи занепаду Віри-Віди славлення Прави ототожнювали Трояна то з Богом сонця, то з Богом місяця. Духовна суть Бога Трояна важлива для православних рідновірів у доленосних життєвих справах, тих, які мають бути благословенні Богами усіх світів. Власне тому тропа Троянова – це шлях Слав’янина, на якому він просякається знаннями і силами усіх Рідних Богів.

В “Слові о полку Ігоря Святославича” землею Трояновою названа Русь, тобто земля, насичена снагою усіх Богів, а “віки Троянові” - часи до запровадження чужовір’я, часи, коли Слав’яни вільно славили Рідних Богів. Бог Троян має ту особливість, що несе снагу чоловічих Богів, на відміну від Матінки Сва-Слави, яка уособлює силу і Богів, і Богинь. Троян зображається кумиром у трьох главах, очі і уста якого покриваються зав’язками, коли наступають темні часи, приходять вороги на рідну землю. Це є ознакою великого сорому, таким чином Боги нагадують Слав’янам про потребу бути витязями духу і чину. В нижній частині кумира зображається місяць (Нава, Велес), в середній – людина (Ява, Дажбог), три глави вінчає шапка чи корона у вигляді променистого сонця (Права, Сварог).
06 05 2019 - 22:22
----------------------------------------------------------------------