Свято

Дорогі друзі!

Громада Рідної Православної Віри «Світло Рода» запрошує на


Свято Яр-Дана


Вельмишановні харків’яни та гості нашого міста!

Запрошуємо Вас на Свято Яр-Дана, Водосвяття.

Яке відбуватиметься 05 січня 2020 року, початок о 9-30.

Місце проведення – Журавлівський гідропарк, нижня частина острова (післе переходу через міст – прямо; перед другим мостом повернути направо и пройти до кінця острова).

Проїзд по вул. Шевченка до зуп. "Гідропарк".

Довідки за тел. 066 38 48 787, 098 203 80 18 – Вышеслава, 050 934 15 58, 063 196 47 23 - Ладомир

В цей час Сонце найближче до Землі та починає яритися, наповнятися молодою силою, щоб стати після Великодня Ярилом. Відтак Водосвяття ще називають Яр-Даною. Вранці люди йдуть на Водосвяття, щоб запаститися на весь рік святою водою, яка в цей час набуває чудодійної цілющої сили. Її вживають при різних хворобах – омивають хворі місця, кроплять помешкання та господарство. В кожному домі на покутті повинна бути пляшечка з освяченою водою, яка протягом року зберігає свої цілющі якості.

На річці або на ставку випилюють рівнораменну хрестоподібну або колоподібну ополонку – символ Сонця. Потім проводять святковий обряд, освячують джерельну воду. Після того умиваються (очі, щоб гарно бачили, вуха – щоб чули тільки добрі слова, чоло – щоб бути мудрим, а вдома обтирають все тіло щоб бути здоровим). Сміливці купаються в ополонці бо переконані, що протягом року будуть здорові та благословенні.

При собі мати: джерельну воду для освячення, гарячий чай, їжу на братчину. Хто збирається купатися - купальник (плавки), рушник, простирадло, взуття.


30 12 2019 - 23:41
----------------------------------------------------------------------