Свято

Колодій. Масляна

9 лютого о 10.00 на Капищі Дажбога в лісопарку відбудеться Недільне Православлення, Колодій, Масляна.

На братчину бажано приносити млинці.Двідки за тел. (066)38-48-787, (098)-203-80-18 – Вишеслава.

Спас Колодій, за переказами, прийшов на землю 2652 роки тому. Сталась у той час голодна весна в родах наших, і прорекли Волхви-Рахмани, що потрібна вільна самопожертва в ім’я роду. І став могутній муж, і віддав людям усе своє майно і статки. Вшановуючи подвиг Велетня Духу, весь рід приніс усе найкраще, що було у вогнищан, і влаштували величезну Святу Братчину.

І була вона багата жиром і маслом. Як стала пізня година, зійшов муж на гору і постаив у землю спис із колесом на вершку. Колодій сам підніс смолоскипа собі до ніг. Колесо було знаком того, що він зрушує річне коло і пришвидшує прихід тепла. Дивлячись на таку велику жертву в ім’я свого роду, Боги витворили дуже швидку весну по всій Слав’янщині.

З того часу у лютому, перед Велесовими Святками, вшановується славний подвиг Спаса Колодія як Масляна, коли спалюється опудало Зими, аби швидше прийшла Весна-Красна. І хай ще бува і лютують морози до Зимобора, коли Велес випрбовує силу Ярила, що готується утвердитись в Яві на Великдень, та перемогає Ярило, і Люд Православний з початку березня закликає птахів та готується до Великодня.

Деякі вчені вважають, що рештки Колодія були знайдені археологами у 1953 р. біля с.Пожарна Балка на Полтавщині. Але Православним Рідновірам відоме й інше. Щоб утвердити наш рід і показати, що у сум’ятиці віків усім нам слід думати про вічне, Спас Колодій проявив свій лик з давнини. І проявився він у древньому Храмі села Межгір’я на Поділлі. Лик Колодія у Сонці проявивися в 6254 (746 н.ери) р. У ХVIII ст.н. ери, коли там отаборились монахи, вони навколо лика написали “ісус Христос”. Сьогодні Церква огородила це місце, збудували свій Храм і моляться до нашого Спаса Колодія, називаючи його Ісусом Христом.

Як молвлять скази, Волхви прийшли в Міжгір’я зі Сходу Світів, їх було вісімнадцятеро, найстаршому тоді виповнилося 86 років, а наймолодшому – 61 рік. Датою повстаня Храму вважається 6201 (693 н.ери) р., він був висічений у скалі та вкритий деревом у середині.

Прагнучи проявити лик останнього на той час слов’янського Спаса, Волхви висікли місце на стіні, де він мав проявитись, і молились Богам, аби це сталося. І дійсно, у 6254 році сталося Святе Диво. Навесні на цьому місці проявився образ – образ, на якому Спас Колодій показав свій лик, лик із закритими очима.

Колодій розплющує очі і дивиться лише на праведників, духовно чистих людей, які довго моляться у Храмі. А ще відомо з переказів, що коли багато людей разом згадають його, коли повстануть Рідні Храми, і прокинеться народ після страшного свого сну-забуття, коли піднімуться понівечені святині, лише тоді Батько Колодій відкриє очі назавжди.
06 02 2020 - 17:11
----------------------------------------------------------------------