Відбувся табір «Козацька слобода» у Січеславському країСковородинівка, що на Харківщині, відома світові як місце, де творив та знайшов свій останній притулок велет слав’янської філософської думки, мандрівний син українського козака Сави - Григорій Сковорода. Тут все особливе: і природа, і люди, і науковці музею, безмежно закохані в Г.Сковороду. Всюди витає дух Лицаря Святої Борні, що пішов у Інший світ, промовивши: «Мір ловіл мєня, но нє поймал».
Тож кличемо усіх, хто бажає утвердити та зміцнити дух свій, взяти мужності і знань, підготуватись до величної справи творення Держави Роду. Рушаймо на Слобожанщину!

Саме на такий заклик зібралися цього року рідновіри та прихильники Рідної Православної Віри в мальовничій Сковородинівці на крайове козацьке таборування.
Таке таборування проводиться в першій половині серпня вже третій рік поспіль. Цього року кількість учасників порівняно з минулим роком зросла вдвічі. Таборування організовано активом Харківської громади РПВ «Світло Рода», який очолив воєвода Краю Мудрослав Мороко.В таборування взяли участь громади Січеславського краю: з Дніпропетровської громади «Велесова мудрість», Краматорської громади «Родове коло», представники Полтавської, Донецької, Луганської областей. Серед учасників були навіть сім’ї з дітьми та підлітки.
7 серпня з’їхались майже всі, хто побажав взяти участь у заході.
Урочисте відкриття таборування відбулося 8 серпня 7518р. о 9.30.Після того, як пролунав гімн характерного козацтва та замайорів жовто-блакитний прапор, почалося недільне Православлення, на якому були освячені мед та яблука, позаяк саме на цей день випадає Другий Спас.Відкриття табору було досить велелюдним, бо приїхали рідновіри з Харкова та анастасіївці, що організували дитячий табір у сусідньому районі. Після братчини – відвідини Літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди, вшанування великого сина козацького роду на його могилі. Після купання в знаменитому ставі, відомому під назвою «панські штани», оточеному майже з усіх боків чудовим лісом, почалося навчання. Пані Цвітана в обсязі клубного заняття виклала тему: «Як стати Володарем власної Долі» з продовженням на наступний день, а пан Яр-Тур прочитав лекцію з нумерології.Починаючи з наступного дня протягом тижня кожен міг навчатися стріляти з лука, арбалета, гвинтівки, метати ножі під керівництвом керманича табору Мудрослава Мороко та осавула Бояна Панова.Осавул Боян Панов також проводив заняття з рукопашу . Деякі учасники, наслідуючи приклад Яр-Тура та Цвітани ділилися набутими знаннями та вміннями. Ярослав Краматорський проводив навчання з козацького бойового мистецтва,а Ратмир Лобинцев з Ровеньків – з тайського боксу, в яких взяли активну участь також і наші козачки.Діана з Дніпропетровська давала факультативні уроки з петриківського розпису, а її чарівна донька Даринка……..вчила усіх бажаючих плести очільники.
Як завжди великий інтерес викликали заняття зі світоглядних основ Рідної православної Віри о.Ладомира, який встигав попрацювати індивідуально з усіма бажаючими. Родина із Донецька – тато, мама і їх шестирічна донечка були освячені в Рідну Православну Віру.
Надзвичайний інтерес викликали у всіх без винятку уроки живоспіву Зоряни Іванової. Єднання із стихіями на природі через живоспів (наприклад, єднання з Даною, стоячи колом в чистому озері-ставі під зоряним небом), ладування простору через живоспів безпосередньо із центру водойми – все це викликало неабиякий інтерес у місцевих жителів та відпочиваючих.
Учасники таборування мали можливість грунтовно ознайомитися із цілющими властивостями рослинного світу, спілкуючись із ним безпосередньо під керуванням висококваліфікованого фахівця – працівника кандидата фармакологічних….. наук Ірини Довженюк ……Майже щодня робимо корисну справу – допомагаємо музею з упорядкування території.В табір майже щодня прибували нові люди, хтось від’їжджав за браком часу.
Передостанній день таборування – 14 серпня, - в Сковородинівці день села, на великому полі Музею, де проходять велелюдні заходи, допомагаємо споруджувати чималий майданчик для виступу артистів, розвішувати прапорці та гірлянди, розставляти крісла з клубу та лави на 400 місць . З 18.00 збираються люди, приїздять гості із ближніх сіл, наш Ярослав розгортає ятку із літературою Родового Вогнища, вишиванками, оберегами. Підходять люди, з інтересом розпитують, купують небагато, але записують наші контактні телефони, місце на книжковому ринку, дехто жалкує, що залишив гроші на протилежному кінці поля, де торгують пивом та шашликами. О 19.00 починається святковий концерт, який відкриває наша Зоряна Іванова славнем «Ой роде наш красний». Справжньою перлиною звучить живий голос рідновірки серед гуркоту естрадного шоу. Оваціями проводжали Зоряну, яка також виконала для сільчан жартівливу українську пісню та італійську арію. Гарно зустрічали і нашого осавула Бояна Панова, який співав під власний акомпанемент на гітарі.
15 серпня – останній день таборування. Святкове Православлення – третій Спас, дякуємо Дажбогу за урожай, освячуємо та споживаємо жертовний коровай з нового зерна. Відбувається урочисте закриття табору. На вечір замовлено автобус, але нікому не хочеться їхати, пригадуються курйози на заняттях, вечірні ватри з піснями, хороводи пані Ладослави з Дніпропетровська….. . Майже одноголосно приймається рішення наступного року зібрати табір на цьому ж місці вже не менш як на десять днів.
Всі щиро дякують невтомному керманичу табору Мудрославу Мороко та Вишеславі Вариводі – обозному та винахідливому шеф-повару.

Ладомир Анікеєнко
голова Січеславського крайового Вогнища Рідної Православної Віри.
18 08 2010 - 19:49
----------------------------------------------------------------------