Свято

Літній Стрибог

Шановні добродії!

Запрошуємо Вас на День Літнього Стрибога, який відбуватиметься у неділю, 12 липня 2020 р. Початок о 10.00. Місце проведення – Капище Дажбога у лісопарку

Конт. тел. 066 38 48 787, 098 203 80 18 - Вышеслава.
Стрибог є стрижнем і основою поєднання і переходу Білоби в Чорнобу і навпаки. Стрибог проявлений в русі, він поєднаний зі Сваргою та може бути і надто швидким, і досить повільним. Вітри – це рух, зміни, перетворення, і проявлятися Стрибог може стражданням, оскільки без внутрішнього самообмеження важко добитися суттєвих змін. Коли вітер затихає, він набирає силу для стрибка. Так само і людина може обмежувати себе, дотримуючись певного порядку, щоб піднестися на більш високу сходинку духовного розвитку.

В людській свідомості Стрибог постає сивим старотцем з великою сивою бородою, з луком, стрілами, кнутом. У нього шестеро синів, стільки ж доньок та багато онуків. Вони допомагають йому підтримувати все в русі, впливаючи на погоду і переміщення повітряних мас. За волею Великого Батька вони поборюють нечисть вогняними стрілами. Стрибог всюдисущий, він спостерігає за всим, що відбувається в світі. Від того він має чотири головних лики: Сівер – Бог холодних вітрів; Літник – Бог теплих вітрів; Стрига – Бог східних вітрів; Вітрило – Бог південних вітрів. Крім того, є Морян – вітер з моря, Вітерець – легкий вітер. Серед Стрибожичів є підступний, хитрий повітряний дух – Спокусник.

Стрибог – сам простір і його володар. В цей день прийнято ворожити, передбачати, випускаючи вогняні стріли зі сходу на захід.
09 07 2020 - 22:29
----------------------------------------------------------------------