Свято

Пречистої Матері Землі

16 серпня запрошуємо усіх бажаючих на свято "Пречистої Матері Землі", яке відбуватиметься на Капищі Дажбога у лісопарку, початок о 10.00.

Тел. для довідок 0663848787, 0982038018 Вишеслава.


День Пречистої Матері Землі (за сорок днів до Овсеня) Початок сорокаденного очищення душі і тіла. В народі – Перша Пречиста.
До цього дня завершували, в основному, збір урожаю, Матінка Земля готується до осінньо-зимового сну. Особливу увагу в ці дні приділяють молитвам и славленням Макоші-Матінці, наповнюють її Живою, дякують за врожаї і підтримку життя в Яві. Жриці Макоші проводять обряди благодаріння і принесення пожертв Землі-Матінці. Ставлення до землі як до Матері, проявилось низкою обрядових дійств: сповіддю землі, покаянням за кривду перед Матір’ю Землею, катанням в росі, освяченням благодатною силою Матері Землі. У світогляді орійських народів немає чогось більш значущого в Яві, ніж образ Матері Землі, він пов’язаний із образами матері, дружини, сестри і розповсюджуються на весь жіночий рід. Земля ототожнюється у нас із матір’ю, а жінки – з плодючою землею, і коли ми прагнемо вшанувати жінку, то бажаємо їй бути багатою і плодючою, як Земля-Матінка.

14 08 2020 - 19:38
----------------------------------------------------------------------