Свято

День Перуна


Шановні харків`яни та гості нашого міста!

Запрошуємо вас на День Перуна, який відбудеться 20 липня 2021 року. Початок о 18-00.

Місце проведення – Капище Дажбога у лісопарку. Проїзд по вул. Сумській, Білгородському шосе до зуп. "Лісопарк" (авт. 202,302, 33, 65, 267, всі авт. на сел.Жуковського та П`ятихатки, трол. 2, 12, 17).

Конт. тел. 066-384-87-87, 098-203-80-18 – Вышеслава

С собою приносити їжу та напої для братчини
Спекотними липневими днями, коли над землею буйний вітер гоняє могутні хмари, час від часу небо озаряє блискавка, і грізний грім порушує тишу. Люди кажуть: «Перун б“є». Громовержець Перун — один з найбільш пошанованих слав“янських Богів. Перун є Богом військової перемоги, охоронцем Прави, законів Всевишнього. Слав“яни славлять Праву, від того й віра наша зветься Православною. Перун заопікується воїнами, що звертались до Нього з молитвами про допомогу в битвах з ворогами.

Воїн, який загинув на полі бою, отримував життя вічне у Полку Перуновому - святому воїнстві, що оберігає усіх праведних людей. Восени Перун запирає небо та іде відпочивати на Алатирь-камінь, а після Різдва, натхненний Дажбогом, починає збиратися в похід, щоби першим весняним громом та блискавкою дати Дані пролити чудодійний напій Живої Води Вирію. Він разом з Дажбогом воскрешає землю, проганяє Мару і Морока. Його святості боїться все нечисте та зле, тому православні рідновіри накладають на себе Перуницю для захисту від нечисті та несправедливості. Перун є великим захисником та суворим суддею.

Перун не тільки дарує життя, але й карає людину за кривди. Перун — Бог військової перемоги, охоронець Прави, втілення самих могутніх сил Всевишнього Рода, як на небі, так и на землі, повелитель блискавки і грому. Для вшанування Перуна, який ототожнюється с дубом, це дерево постійно висаджували та берегли Боголісся — Священні гаї. Головними святами Перуна є Купало, коли Перун з Дажбогом суть одне (в цю ніч саме Перун запалює цвіт папороті) та Перунів тиждень, що випадає на 19 —27 липня. Це чоловіче, воїнське свято. У Перунів день розпалюється велике коло з восьми вогнів, а дев“ятий горить всередині. В цьому колі воїни змагаються між собою на кулаках, мечах або борються. Цим вони засвідчуть перед Всевишнім — явленим як Бог-воїн — свою силу, мужність и готовність захищати рідну землю. Найсильніший з воїнів князем стає, і сам Перун з небес на блискавці благословеня йому шле. І не чоловік той, хто у Перунів день на бій у вогняне коло не вийде
20 07 2021 - 16:03
----------------------------------------------------------------------