Свято

Свято Рожаниць. Вшанування жінок та матерів


Запрошуємо всіх харьків’ян та гостей міста 5 вересня 2021 р. о 09.30 на Свято Рожаниць.


Місце проведення - Журавлівський гідропарк, нижня частина острова (від ст.М Київська трам. 26, 16, або маршрутки до зупинки «Гідропарк»)

Жінок: дівчат, матерів та бабусь, які бажають добре підготуватися до свята, запрошуємо на майстер-класи:


МОТАНКА БАЖАННИЦЯ - у середу, 01.09.2021 о 17:00.

ВЕЛИКА МОТАНКА РОЖАНИЦЯ - у четвер, 02.09.2021 з 11:00.

ЖИВОСПІВИ РОЖАНИЦЬ у п'ятницю, 03.09.2021 о 18:00.


Майстер-класи відбуватимуться в Харкові, вул. Пушкінська, 5, оф. 214.

Довідки - 066 609 6898 Ладослава Гордієнко; 098 203 8018, 066 384 8787 Вишеслава; 098 207 5455 Ладомир

подробиці також див.: Фейсбук, Харківський центр СВК "Ладосвіт"

Богиня Рожаниця – Матір-Земля, як втілення родючости і плодючости Макоші Неньки. Рожаниця, через ворота Нави, приводить душі людей для народження через тіло земної жінки.


Рожаницями (в множині) є Рідні Богині, від яких пішов Рід Небесний та Праматері Слав’янські, від яких пішов рід земний. Старшою Рожаницею, Золотою Бабою, Берегинею одвічною є Велика Мати Богів Лада, яка щорічно народжує Сонце-Дажбога і Дану.

Лада виступає Берегинею і захисницею всього живого. Оскільки сама вона є Дерево Роду, яке крізь всі світи росте, собою ж світи і створюючи.

Леля є Богинею краси, дівочої любови і щастя. Вона молодша Рожаниця, покровителька і оберіг для всіх закоханих. Лада з Лелею, Богині дітонародження, жіночої долі. Відаймо: вони силами своїми, духом своїм життєдайним незримо присутні, вдень і вночі оберігають кожну матір і її немовля від лихих сил. Від Великодня (Ярила) до Купала (Семиярила) всі православні рідновіри святкують воскресіння природи, добра, злагоди, миру і щастя. 22 квітня святкуємо Ладовиці – дівоче свято Лади і Лелі. Під час обряду водяться хороводи-сварги, які впорядковують Всесвіт, відновлюють рівновагу в природі і душах людських. Після закінчення танцю найкраща дівчина, обдаровує всіх дівчаток віночками і молочними стравами. Ці віночки-обереги повинні зберігатися до наступної весни. Прославляючи Рожаницю, православні відати мають, що тим вони матерів своїх пошановують, про Рід турбуючись.

Всі наші Богині так чи інакше пов’язані з культом Землі, бо відколи Слов’яни стали землю раяти та зерно сіяти, до нас прийшло усвідомлення великої любови Матері-Землі. Ми вчились і до сього часу вчимося спілкуватись з землею, наснажувати її силою восени та отримувати благодать навесні-влітку.

Наприкінці літа та на початку осени ми вшановуємо Велику Матір саме як Рожаницю на честь тих благ, якими одаровує (на-род-жує) Земля-Мати рід земний. Ставлення до землі, як до Матері, проявилось цілою низкою обрядових дійств – сповіддю землі, покаянням за кривду перед Матір’ю-Землею; катання в росі, освячення благодатною силою Матері-Землі. В світогляді Арійських народів немає чогось більшого за значенням в Яві, ніж образ Матері-Землі, він пересікається з образами неньки, дружини, сестри і перекидається на весь жіночий рід. Земля ототожнена в нас з матір’ю, а жінка з плодючою землею, і коли ми прагнемо возвеличити жінку, то бажаємо їй бути багатою і плодючою, як Земля-Мати.

Рожаниця, як один з ликів Макоші-Матері, то є сама Лада Богородиця, дружина Сварожа. Ця пара, - Сварог і Лада, є першоджерелом зародження життя в світі Яви в усіх Арійських Відичних віровченнях – Батько Небо й Мати Земля. Там, де Мати не пошанована, там немає Відичної мудрости, а отже Слав’янам там не знайти правди. Самоназва усіх наших народів і племен – О[а]рії, походить від священної праці орача, охоронця і доглядача Землі-Матері.

Під час обряду вшановуються всі Богині Рожаниці, приносяться пожертви - фрукти, хліб, полотно, рушники, зерно, молоко, мед, солодощі.

Тел для довідок:

066 609 6898 Ладослава Гордієнко;

098 203 8018, 066 384 8787 Вишеслава Варивода
31 08 2021 - 13:23
----------------------------------------------------------------------